Історія бібліотеки

Ще в часи коли село перебувало під владою Польщі, коли предмети в школі викладались лише польською мовою, вже тоді, згадують старожили села, що була в селі хата читальня . Книжковий фонд був дуже малим, близько 60 книг і всі польською мовою.
         Пройшли роки коли знову в селі з’явилась нова хата читальня. Це було в 1939 році. Читальню розмістили в оселі Холода Івана. Роль бібліотекаря виконував Холод Констянтин. Книг в читальні було дуже мало, фонд поповнювався за допомогою місцевих жителів. Хто мав якусь книгу чи газету приносив до читальні.
         До війни хату - читальню переносили від однієї оселі до іншої декілька разів. Під час війни хата  де була читальня згоріла. Деяку літературу було врятовано, але більшість була знищена.
         Після війни хату – читальню розмістили в оселі Чухлиби Петра. Фонд читальні спочатку складався із тієї літератури , яку було врятовано після пожежі, але крім цієї поступила також література із району( мабуть із «Просвіти»). Бібліотекарями на той час працювали Обухова, Потапов Фотій, Ковбар Іван Андрійович.


         В 1966 році бібліотеку перенесли в окрему хату, де почала працювати Федчик Анастасія Макарівна.

        

Федчик Анастасія Макарівна -


8 квітня 1934 року народження.
З 1 січня 1966 року по 31 жовтня 1992 року
працювала на посаді завідуючої бібліотеки
с. Бронне.


Фонд бібліотеки налічував близько 1000 книг. З періодичних видань були газети «Радянська Україна», « Правда», «Сільські вісті».
          Хатка була маленькою під приміщення бібліотеки не достатньо обладнана. В кутку кімнати стояв стіл і декілька стільців. Стелажів було мало, щоб розмістити всі книги, тому їх складали у куточку на підлозі.
         Хоча було мало місця в бібліотеці, але постійно готувались книжкові виставки, літературні вечори, лекції. Заходи переважно були на тему сільського господарства: « Картопля – другий хліб», «Наші передовики» та багато інших.
                     Молоді колгоспники біля сільської бібліотеки




Проходив час, село розросталося, молоді ставало все більше і більше І на одному із сходів села було вирішено побудувати клуб. А в клубі відвести місце для бібліотеки, де могли б свій вільний час проводити жителі села.
 З березня 1976 року в районі почалася централізація бібліотечної мережі, яка сприяла підвищенню якісного рівня обслуговування читачів, більш  повного задоволення їх запитів та потреб на основі оптимального і раціонального використання єдиного фонду ЦБС
Нове  приміщення отримала Бронненська бібліотека в 1979 році при  будинку культури , де вона знаходиться по даний час.
Федчик А.М. завідувала бібліотекою до 1992 року.
Після закінчення Дубнівського училища культури на посаду бібліотекаря Броннівської бібліотеки – філії  № 14 була призначена Осійчук (Чміль) Людмила Володимирівна. 






З 1994 року  значне скорочення бюджетного фінансування галузі спричинило певні труднощі в роботі  бібліотеки .Значно зменшилась кількість нових надходжень. До мінімуму скоротилась  передплата періодичних видань , працівника бібліотеки переведено на 0,25% ставки

         В листопаді 2002 року відбулася реорганізація бібліотечної мережі. Бібліотека знаходилась в двох приміщеннях: в приміщенні сільського будинку культури та в приміщенні місцевої школи. В червні 2002 року відкрито комерційний читальний зал, де за помірну плату читачі могли отримати так звані «любовні романи»
         Бібліотека стала інформаційним центром та центром дозвілля та відпочинку. В 2003 році при бібліотеці створюється клуб « Берегиня», основним завданням якого є відродження національних традицій та пісень. Членами клубу були  Чміль Л.В.-завідуюча бібліотекою,Холод Н.І. соціальний працівник по роботі з молоддю, Василець Г.С.- директор школи, Гунько Ксенія Данилівна, Синюк Ніна Федорівна, Лясковець Ніна Павлівна, Ковалик Катерина Овсіївна, Дзюбак Марія Павлівна, Пилипака Надія Макарівна, Дячук Надія Ничипорівна , Федчик Анастасія Макарівна. Учасники клубу були активними при проведенні як сільських так і районних свят. В 2003 році були відзначені іменними годинниками голови облдержадміністрації Сороки М.П., в 2009 році відмічені грамотами відділу культури  за відродження національних традицій та з нагоди Дня Незалежності України.
         В 2003 році бібліотекаря Чміль Л.В. нагороджено Почесною гарматою Березнівської районної державної адміністрації та районної ради за вагомий особистий внесок у розвиток бібліотечної справи та з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек.
В 2004,2006роках бібліотека приймала участь у районному огляді-конкурсі на краще збереження навчальної книги»Живи, книго!»та була відзначена грамотою відділу освіти за ІІІ місце.
         В 2005 році бібліотекар бере участь в районному огляді-конкурсі «Шкільний бібліотекар – 2005»та отримує І місце, стає лауреатом обласного етапу  Всеукраїнського конкурсу «Шкільний бібліотекар -2005»
В 2009 році бібліотекар нагороджена грамотою відділу культури за активну участь в організації виставки народних умільців, присвяченої 18-річниці Незалежності України, грамотою відділу освіти як переможець районного етапу Всеукраїнської акції «Живи , книго!», грамотою відділу культури за ІІ місце у районному конкурсі «Кращий за професією»серед бібліотечних працівників.
В 2011 році прийняла участь в районному конкурсі «Бібліофест» та здобула ІІ місце, отримала сертифікат від обласної бібліотеки, що взяла участь у Першому обласному фестивалі - конкурсі інноваційного досвіду «Бібліофест»
В 2012 році отримала сертифікат від обласної бібліотеки, що взяла участь у Другому обласному фестивалі - конкурсі інноваційного досвіду «Бібліофест»
В 2012 році Чміль Л.В. отримала подяку від народного депутата України Шершуна М.Х. за багаторічну сумлінну працю та вагомий особистий внесок у культурно - освітній розвиток села та з нагоди 450 річниці першої писемної згадки про село Бронне.
         В 2013 році бібліотеку перенесено в одне приміщення в будинку культури.
         В 2014 році  фонд бібліотеки нараховує 12 536 примірників з них 8 703 книги, 3 688 підручників.




Немає коментарів:

Дописати коментар